Zajęcia dodatkowe

Warsztaty teatralne
Wyzwalają kreatywność i zaangażowanie małego aktora.Wszechstronnie rozwijają dziecko a w szczególności jego mowę i myślenie.Występująca na warsztatach ekspresja twórcza:słowna, ruchowa, plastyczna, muzyczna pozwala lepiej przeżyć, zrozumieć , zapamiętać : wiersz, bajkę, opowiadanie.Atrakcyjności zajęciom dodają piękne rekwizyty, kostiumy, różnorakie teatrzyki, pacynki, kukiełki, marionetki. Na początku dzieci wykonują proste improwizacje , w miarę zaawansowania układają proste historyjki i je odtwarzają, aby pod koniec roku wystawiać prawdziwe przedstawienie, które układają razem z prowadzącym aktorem.

Balet
Zajęcia są prowadzone przez absolwentkę Szkoły Baletowej , posiadającą doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Zajęcia te są niezwykle atrakcyjne dla małych dziewczynek, pozwalając na kształtowanie ich ciała i nabycie gracji.

Klub taneczny
Nauka podstawowych kroków, głównie tańców towarzyskich: cha-cha, jive, polka, samba, walc angielski, polonez, quickstep.Taniec wyrabia wrażliwość na muzykę, kształtuje estetykę ruchu i koordynację ruchową, pomaga pokonać nieśmiałość i uczy dzieci współpracy w grupie. Kształtuje wybraznię i pamięć ruchową oraz uczy rozpoznawać muzykę i rytmy.

Gimnastyka korekcyjna
Podstawowym celem zajęć korekcyjnych jest przeciwdziałanie i zapobieganie powstawaniu i pogłębianiu się wad postawy ciała u dzieci w wieku przedszkolnym. Prawidłowa postawa ciała ma decydujące znaczenie dla rozwijającego się organizmu i zdrowia dziecka, krążenia, oddychania i trawienia. Wykonywane przez dzieci ćwiczenia gimnastyczne mają na celu eliminowanie wad postawy ciała takich jak: plecy okrągłe, plecy płaskie, boczne skrzywienie kręgosłupa oraz eliminowanie wad kończyn dolnych, takich jak: płaskostopie, koślawość i szpotawość kolan, stopy płasko – koślawe. Gimnastyka korekcyjna rozwija sprawność ruchową i koordynację ruchów oraz kształtuje nawyk prawidłowej postawy ciała.

Nauka gry na pianinie ( zajęcia indywidualne )
Celem zajęć jest rozwijanie słuchu i wrażliwości muzycznej dziecka. Poprzez zabawę z muzyką dziecko poznaje podstawowe pojęcia muzyczne i proste struktury rytmiczne, uczy się wyrażać ekspresję, zapoznaje się z elementami notacji muzycznej ( nuty, klucze, wartości rytmiczne ) oraz uczy się posługiwać terminologią muzyczną.

Warsztaty plastyczne
Udział dzieci w warsztatach plastycznych sprzyja aktywizowaniu myślenia, przyczynia się do rozwoju samodzielności, refleksyjności i pomysłowości. Zajęcia te rozwijają wyobraznię, a także sprawność manualną. Dla dziecka jego własna twórczość jest zródłem radości , dobrej zabawy, zaangażowania i podstawową formą uczenia się oraz zdobywania wiedzy.

Warsztaty ceramiczne
Zajęcia z ceramiki mają charakter zabawy z gliną , poznając jej właściwości przez dotyk i formowanie. Dzieci uczą się podstawowych technik modelowania i rzezbienia, techniki dekoracji, operowania bryłą, fakturą i kolorem, dzieci wyrażają siebie to czego nie potrafią wyrazić słowami.Glina to wdzięczna masa plastyczna , dzięki której dzieci mogą wyrazić swoje emocje, przeżycia, wrażenia, radości i smutki, kóre nabierają kształtu, faktury i koloru, pokazując skrawek ich wewnętrznego świata.Warsztaty z gliną wspomagają rozwój manualny dzieci w przyszłości zaowocują lepszym przygotowaniem do trudniejszych zadań,szczególnie tych precyzyjnych jak: rysowanie szlaczków, pisanie literek i cyferek. Gotowe prace ozdabiają przedszkolną wystawę , a następnie dzieci zabierają swoje dzieła do domów.

Klub szachowy
Zajęcia mają na celu rozwój logicznego, abstrakcyjnego i przestrzennego myślenia, naukę koncentracji, kształtowanie zmysłu kombinacyjnego oraz naukę rywalizacji sportowej na zasadach fair-play. Grając w szachy, dziecko musi przestrzegać pewnych określonych zasad i reguł. Musi więc wykazać się zdyscyplinowaniem, ale i wyobraznią .Kreując wydarzenia na szachownicy uczy się ponosić za nie odpowiedzialność. Roczny program nauki gry w szachy zakłada osiągnięcie poziomu umożliwiającego poprawne rozegranie turniejowej partii szachów.

Warsztaty naukowe Mali Odkrywcy
Warsztaty to ponad 60 programów edukacyjnych z 600 fascynującymi eksperymentami.Warsztaty naukowe Mad Science wprowadzają dzieci w świat fizyki, przyrody, biologii, chemii. Tłumaczą otaczające nas zjawiska. Między innymi – na czym polega załamanie i odbicie światła, jak zmieniają się fale głosowe, poznają sekrety dzwięku, wywołują błyskawicę, potrafią zrobić bombelki wody sodowej, ,,flabbera” czy rakietę ze słomki, są świadkami zimnych i gorących reakcji chemicznych, a wszystkie te interaktywne doświadczenia prowadzone są w oparciu o metodę zabawową.