Adaptacja w Malinowym Przedszkolu.

Adaptacja dziecka to sprawa indywidualna, u jednego dziecka trwa długo, a u drugiego nieco krócej.
Mając duże doświadczenie w pracy z dziecmi młodszymi i starszymi , informujemy że w tych trudnych dla dziecka dniach:

  • rodzic/opiekun prawny może pozostac z dzieckiem przez pierwsze trzy dni do dwóch godzin;
  • można dziecko przyprowadzic na kilka godzin np. tylko do obiadu, aby dziecku pokazac, że o nim pamiętamy, tym samym zapewniamy mu poczucie bezpieczeństwa;
  • należy odpowiednio przygotowac dziecko, rozmawiac z nim, gdyż to właśnie rodzice muszą zapewnic dziecko , że jest kochane i że zawsze będzie odebrane z przedszkola.

W trosce o nasze najmłodsze przedszkolaki stworzyliśmy program adaptacyjny. Dziecko uczestnicząc w zabawach, zdobywa pierwsze doświadczenia społeczne i nabiera poczucia bezpieczeństwa, oswaja przyszłe rozstanie z rodzicami, stopniowo przyzwyczajając sie do nowego otoczenia. Codzienne zajęcia w Malinowym Przedszkolu to klucz do późniejszej dobrej adaptacji dziecka w przedszkolu. Prowadzone sa w naszej placówce od września do sierpnia, w godzinach 10:00 - 11.30. Nasze przyszłe przedszkolaki uczestniczą w tych zajęciach bezpłatnie.

Sierpniowe zajęcia adaptacyjno - integracyjne to zajęcia trwające od 1 do 31 sierpnia. Odbywają sie w godzinach 9:00 - 11.30. Prowadzone są przez nauczycieli, wychowawców grup oraz nauczycieli pomocniczych. Zajęcia są doskonałą okazją, aby dziecko w bezpieczny sposób mogło poznać przedszkole. Podczas zabaw z innymi dziećmi zdobędzie pierwsze doświadczenia społeczne, które przygotują je do rozstania się z rodzicami.

Wrzesień dla nowych przedszkolaków jest miesiącem adaptacyjnym. Atrakcyjne zabawy i zajęcia, pobyt na powietrzu... i czas na rozstanie z rodzicami. W tych wyjątkowych dniach zadbamy, żeby dzieci łagodnie weszły w świat przedszkola. Wspierać je będą rodzice, profesjonalnie przygotowani nauczyciele oraz psycholog dziecięcy. Opiekunowie towarzyszą dziecku, aż do momentu jego zaadaptowania się w grupie.

Wirtualny spacer:

Galeria:

Dane kontaktowe:

Malinowe Przedszkole

ul. Płochocińska 84B

03-044 Warszawa

tel: 22 499 90 70

info@malinoweprzedszkole.pl

Nasza placówka pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 18:00.

Przedszkole i żłobek prowadzą zapisy dzieci przez cały rok aż do wyczerpania miejsc.

Zapisy

f   Przedszkole w Warszawie

f   Przedszkole w Wyszkowie

f   Przedszkole w Pułtusku

 

 

Znajdź nas na mapie